#ТвитерНагради 2019

#ТвитерНагради во Кино Милениум на 14.12.2019
#ГенераленПокровител . Македонски Телеком
#ГлавенСпонзор Ina @mnogufina
#Соработници Младински Културен Центар Скопје, Градско кино Милениум и Фрагмент Комуникации
#Поддржувачи Пивара СкопјеСкопско, Пелистерка, Sport Vision Macedonia, Витаминка, Пелинковац и Винарија Стоби
#Пријатели Digital / ДиЏиТаЛ @DigitalMKD

#Победници 

НајДебитант/ка на Твитер
Тинка Минка @topceglopce
Доделува MelaniMick @Melche97

НајКомпанија / НајОрганизација на Твитер
СКОПСКО @SKOPSKO1924
Доделува Митре @sinemitree

НајСтрана на Фејсбук
КРВОДАРИТЕЛ @krvodaritel_
Доделува Ид Нина @ID__Nina

НајВебСајт на Твитер
Кафе пауза @kafepauza
Доделува Вони Џокер @Voni_Dzoker

НајФотографија на Твитер
M@ribel @Redpoppies1701
Доделува Љептир Машња @devojchetoli

Најактивен Твитерџија/ка од дијаспората
Tanja @Azhdaja
Доделува Канта Сирење @SuperExtraBonus

НајИнста Твитерџија/ка
Лобстер @LobaVictoria
Доделува GrandMouse @LepotanSmotan

НајКампања на Твитер
#ДонирајКомпјутер@shlapatalo

НајХаштаг на Твитер
#ДонирајКомпјутер@shlapatalo

Нај #СреќниСмеШтоТеИмаме Твитерџија/ка
Стaменoфф @shlapatalo
Доделува Бубашвабата во ќошот @bocesharba5

НајНастан на Твитер
#ЗлатнаБубамара@zlatnabubamara
Доделува Ариел @ProblemByMe

НајДизајнер/ка на Твитер
ТхеМичо @txemico
Доделува сандре bae @SSassy96

Нај #ТретаСмена Твитерџија/ка
mitkav @mitkav
Доделува Dzanna Molly @Dzanna_Molly

НајСпортски Клуб на Твитер
GFK Osogovo @gfkosogovo
Доделува г. Влатко Вердер @Vlatko_Werder

НајАватар/и на Твитер
Стрела @zone0205
Доделува Сине @Corner_43

НајВлогер/ка (јутубер – јутуб канал)
@IvanAjnstajnIvan Ajnstajn
Доделува џеновезе @paulokoljo

НајАнимаПријател Твитерџија/ка
Трпана @NatalijaaaT
Доделува Źdźbło @catherine07234

НајДиЏеј/ка на Твитер
Урбан курбан @ToniAudio
Доделува RēnåTa @Baad_Influence

Најдуховит Твитерџија/ка
На Сузе малиот @nasuzemaliot
Најдобар Твит

На Сузе малиот @nasuzemaliot
– Колку е карта за на Калиопи? – 1.200 денари. – Ууууу бато.
Доделува Сарето @mrcatorka

НајЕко Твитерџија/ка
Холи Голајтли @BreakAtTyffanys
Доделува Хамба 2.0 @hambaboy

НајГотвач/ка на Твитер
Крофниче @krofni4e
Доделува Беља @the_Belja

НајСпортски Твитерџија/ка
Aleksandar @saleskopski
Доделува Диа grevot @Nivkilrah

Најдобра ТвитерџиKA
Мимикрија @MajaSpasovska1
Доделува Педоф Илија @japonecot

Најдобар Твитерџија
Зоран Мијалков @Zoran_Mijalkov
Доделува Викторија Сикрет @ThePharmacistt

НајИзненадување од управата на #ТвитерНагради
Награда за Трајни вредности на Твитер
ЈБургунди @JBurgundi
Доделува Viko von Drom @vikohyeah

Екипа „Професионални Аматери“

Сценарио и водител
GrandMouse @LepotanSmotan

Водителка
Лøлита @lastnightsbabe

Веб страна
Веп Саит – MihajloMl

Асистент за сè
Си Марјен @si_marienne

Убавата хостеса
Јан А. @Architweetka

Фотографираше
Гаровски @Garowski17

Видео камера и монтажа
Борис @dopenessproductions

Благодарност до дечките кои ни помогнаа во подготовки
Стрела @zone0205, г. Влатко Вердер @Vlatko_Werder, Џокер @TheAce_OfKnaves, Големиот @GolemSum, Проф. д-р Вале Гулабица @japonecot, Macronima @macronima, Grind House MK @GrindHouseMK и The Kind Beast @The_FuriousOne

Координатор и организатор
Креативен директор
Viko von Drom @vikohyeah / Viko @vonDrom