#ТвитерНагради 2018

#ТвитерНагради во Кино Милениум на 22.12.2018
#ГенераленПокровител Македонски Телеком
#ГлавниСпонзори Ina @mnogufina и Пелистерка
#Спонзор Huawei Mobile Македонија
#Соработници Младински Културен Центар Скопје, Градско кино Милениум и Фрагмент Комуникации
#Поддржувачи Seavus education and development center, Јавна Соба, Sport Vision Macedonia, Витаминка, Sport Life и Пелинковац
#Пријатели Кафе бар Винил / Vinyl @vinylmk и Digital / ДиЏиТаЛ @DigitalMKD

#Победници

Најдобар/ра Дебитант/ка
Dragon Queen @BendTheKnee3
Доделува Bitch Made In Heaven @pussy_trip

НајКомпанија / Организација на Твитер
Telekom MK @TelekomMK
Доделува Големиот @GolemSum

НајХаштаг
#ТвитерБаскет
Доделува Grind House MK @GrindHouseMK / #НеМиЕДечко

Најдобра Апликација од Македонија
Мој Воздух
Доделува Си Марјен @si_marienne

Најдобар Сајт на Твитер
TIME.mk @timemk
Доделува ОмајФаќинГад @omajgad091

Најдобра Кампања на годината
#РетвитниОброк
Доделува Бубашвабата во ќошот @bocesharba5

НајАнима пријател твитерџија/ка
Natasha @Boychenn
Доделува Pani КатО – @catherine07234

НајСтрана на Фејсбук
Види Вака @vidivakamedia
Доделува Леголас @Vajldy

Најпопуларна политичка/дебатна емисија на Твитер
TopTemaNaVasaStrana @toptemaNVS на Bobi Hristov @bobihristТВ Телма
Доделува Stojanche Angelov @StojanceAngelov

Најсмешна емисија за твитерџии
Фчерашни Новости
Доделува Тетка зБиберовска @biberovsk_a

Нај #ТвитерНеЕЗа…
ОмајФаќинГад @omajgad091
Доделува Љубопитна @Bibliotekarka7 и Дамата од Париз @MZdravkova1

Најдобра ТвитерџиKA
Венцо Утовар – Истовар @kamijon007
Доделува Уно Проблемо @Dusheven_Nemir

Најдобар Твитерџија
Професор Др. Цветковиќ @tome_corner
Доделува Деда @Piljoso

Нај #ТретаСмена #TretaSmena
Carano @__stefanel__
Доделува Magnetolicious Boi @Magnetniot

Најактивен Твитерџија од дијаспората
Medo @MedoDimoski
Доделува Зецко @vladimiresine

Најдобар Аватар
Бони Топ @bonitopp
Доделува Марвелка @MorskaEzerska

Најдобар Влогер / Јутубер
Doma so Lea – Бебешка @LeCaffeine
Доделува Lilith Lolita @nenajadenata

Најдобар Дизајнер
Си Марјен @si_marienne
Доделува Кукуњавска @Emmyllija

Најдобар ДиЏеј на тајмлајн
Тод Хејз @Todd_Haze
Доделува г. Влатко Вердер @Vlatko_Werder

НајДуховит Твитерџија/ка
Муарко @Muarko
Доделува The Kind Beast @The_FuriousOne

НајИнста Твитерџија/ка
Гица прасица @monika_potter
Доделува Тилиа @TiliaIv

Најдобар Твит
@mladamama03
Одам да го земам синко од школо, тој си заспал на клупа. Ај на мама пратеник у собрание.
Доделува Gasmaska MD @Gas_maska

Нај #СреќниСмеШтоТеИмаме Твитерџија/ка
Зоран Мијалков @Zoran_Mijalkov
Доделува Ника @ilinananana

НајИзненадување од управата на #ТвитерНагради
Животно дело
ЈБургунди @JBurgundi
Доделува Viko von Drom @vikohyeah

#НикогашЗаборавени
Ништо не може да го надокнади вашето отсуство. Македонската Твитер заедница секогаш ќе ве памети и ќе се сеќава на вас.
Моника @monsy_cupcake #НикогашЗаборавенa
Сеси Асхел @rizikjak #НикогашЗаборавенa
Човек @NenadWii #НикогашЗаборавен

Екипа „Професионални Аматери“

Сценарио и водител
GrandMouse @LepotanSmotan

Водителка
Лøлита @lastnightsbabe

Веб страна
Веп Саит – MihajloMl

Асистент за сè
Си Марјен @si_marienne

Убавата хостеса
Јан А. @Architweetka

Фотографираше
Бојан Шефот

Видео камера и монтажа
Младен

Координатор и организатор
Креативен директор
Viko von Drom @vikohyeah / Viko @vonDrom